Perła Rynku Kosmetycznego

Perły Rynku Kosmetycznego to ranking od 16 lat organizowany przez redakcję „Wiadomości Kosmetycznych”, cieszący się uznaniem w branży wśród producentów i dystrybutorów kosmetyków oraz wśród detalistów, dla których jest swoistym drogowskazem pokazującym, na jakie marki i produkty warto zwrócić uwagę. Logo Perły Rynku Kosmetycznego jest również znakomicie rozpoznawalne wśród konsumentów. Zaistniało na setkach produktów i stało się zachętą do sięgnięcia po wyróżnione nim produkty i marki.

Ranking Perły Rynku Kosmetycznego jest wyjątkowy na tle licznych konkursów wyłaniających najlepsze produkty. Jego szczególna wartość polega na tym, że otwiera markom i produktom drzwi do dystrybucji, stwarza pole do negocjacji handlowych i możliwości wejścia na półki sieci drogeryjnych, perfumeryjnych, aptecznych, międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. To dlatego, że produkty zgłoszone do badania osobiście testują osoby, które odpowiadają za asortyment w sieciach sprzedaży. W zależności od struktury – są to prezesi i kierownicy sieci, dyrektorzy zakupów i dyrektorzy handlowi, menedżerowie i kierownicy kategorii kosmetycznych.

Co roku, uczestnicząc w testowaniu produktów zgłoszonych do rankingu odkrywamy wiele nowych, interesujących marek i produktów, a zdarza się, że odnawiamy kontakty, z firmami, którymi współpracowaliśmy jakiś czas temu. (…)Testowanie nowości zgłaszanych do konkursu to dla nas ogromna przyjemność i ciekawe doświadczenie. W tym procesie uczestniczą wszyscy kupcy Hebe. Z nowości robimy wystawę w naturalnej scenerii drogerii, analizując jak produkty wyglądają na półkach. Następnie każdy z kosmetyków oceniamy biorąc pod uwagę szereg kryteriów, m.in. osadzenie w aktualnych trendach, skład, wygląd opakowania, politykę cenową marki.

Antonio Farinha, dyrektor handlowy sieci drogeryjnej Hebe o badaniu Perły Rynku Kosmetycznego

Zobacz niektóre produkty wyróżnione Perłą oraz zastosowanie znaku w ich komunikacji